חברת עורכי דין פדר » תחומי עיסוק » עו"ד גישור,בוררות ויישוב סכסוכים

עורך דין גישור, בוררות, ויישוב סכסוכים

לא פעם אנו נתקלים בקונפליקט, סכסוך או חוסר הסכמה עם שותף לדרך, וזקוקים לאדם שיכריע עבורנו. יישוב סכסוכים באמצעות פנייה לבית-המשפט הוא הליך ארוך ויקר. במקרים של סכסוך קיים, לעיתים נעדיף לפנות לגישור ובוררות אשר מקצרים, מוזילים ומייעלים את ההליך, ולא פחות חשוב מכך – לרוב מסיימים את הסכסוך כשהתנאים וההסכמות מקובלים על שני הצדדים.

גישור ובוררות

הגישור הוא שיטה אלטרנטיבית וולונטרית, במסגרתו מסייע אדם ניטרלי לצדדים המנוגדים, ומבלי שיש לו את הסמכות להכריע במחלוקת באופן מחייב. במסגרת הגישור, ישנה הידברות ישירה בין הצדדים ובין המגשר לצדדים על מנת להגיע להסכמות ללא התערבות של בית-המשפט, שפסיקתו אינה תמיד כפי שציפו / קיוו הצדדים.

לעיתים, בית-המשפט הוא זה שמפנה את הצדדים להליך גישור חיצוני.

החשיבות של בחירת המגשר או הבורר

המגשר או הבורר במסגרת ההליך, מחויב להיות ניטרלי ונדרש לתכונות של קשב, אמפתיה, סימפתיה, הובלת דיון ושיח, יכולת להוציא את העיקר מהטפל וסבלנות רבה.

בנוסף, הוא נדרש למקצועיות גבוהה בתחום בו הוא מתבקש להיות מגשר או בורר.

במסגרת ההליך, אין כל מניעה שהצדדים יתייעצו עם עורכי דין מטעמם.

גישור ובוררות בחברת עורכי דין פדר

במחלקת ניהול סכסוכים בחברת עורכי דין פדר מעניקים שירות הן עו"ד אופיר פדר והן עו"ד גלית שוקרון המשמשים מגשרים מוסמכים, ובעלי ניסיון רב ורחב בטיפול במגוון תיקים מורכבים מתחומי המשפט השונים, תוך שאיפה לניהול הליך יעיל ולסיום מהיר של הסכסוך תוך מיקסום האינטרסים של שני הצדדים בסכסוך.

תפריט נגישות